Lato na sportowo

Minione lato podopieczni Naszego Stowarzyszenia spędzili na sportowo. Mieli możliwość przekonać się czy sport to zdrowie. Było to możliwe dzięki uczestniczeniu w obozach sportowych, podczas realizacji zadania publicznego pod nazwą „Obóz sportowo – rekreacyjny dla osób z niepełnosprawnościami”, który był współfinansowany przez Gminę Rokietnica. W sumie odbyły się 4 obozy pięciodniowe. Zadanie było realizowane w „mieszkaniach treningowych”, które mieszczą w budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tarnowie Podgórnym, przy ul. 27 Grudnia 8. Podczas trwania obozów, uczestnicy ćwiczyli swoją sprawność fizyczną poprzez udział w treningach sportowych, wykorzystując sprzęty typu: gumy oporowe, piłki, ciężarki. W trakcie zajęć sportowo – rekreacyjnych ćwiczyli: ogólną wytrzymałość, wydolność, celność, koordynację wzrokowo – ruchową, poprawę elastyczności mięśni, równowagę. W ramach tych zajęć organizowane były: długie spacery ok. 6 km, gra w bocce, rzucanie krążkami na pachołki, rzucanie do celu, strzelanie z łuku. Zajęcia sportowo-rekreacyjne odbywały się głównie na świeżym powietrzu, z wykorzystaniem siłowni zewnętrznej (znajdującej się w ogrodzie WTZ). Podczas deszczowej pogody ćwiczenia odbywały się wewnątrz budynku. W trakcie trwania obozu uczestnicy zadania uczyli się również przygotowywać zdrowe posiłki, które są bardzo ważne dla utrzymania zdrowia i dobrej kondycji fizycznej.

Oprócz obozowych treningów dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami, 20 sierpnia br., Stowarzyszenie zorganizowało „Piknik rekreacyjno – sportowy dla Członków Stowarzyszenia Roktar”, który odbył się w Tarnowie Podgórnym na terenie Warsztatu. W trakcie trwania pikniku jego uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w rywalizacji sportowej w różnych konkurencjach, jak na przykład: rzut woreczkiem do celu, rzut ringiem na pachołki, łowienie rybek, mȍlkky, dart i strzelanie z łuku. Na zakończenie spotkania piknikowego zostały przeprowadzone zawody, podczas, których zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a wszystkim pozostałym uczestnikom pikniku zastały wręczone upominki.

Piknik  odbył się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Rokietnica. Mamy nadzieję, że duch sportowego lata pozostanie z naszymi uczestnikami w okresie jesienno – zimowym i mimo niesprzyjającej aury nie zrezygnują oni z aktywności fizycznej. Dlatego też do końca grudnia zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami, we wtorki w godzinach od 16.00 do 17.00, na cotygodniowe zajęcia sportowe, które odbywają się w Tarnowie Podgórnym, w siedzibie Warsztatu. Zajęcia te są współfinansowane przez Gminę Tarnowo Podgórne.