Zmagania Siłaczy Malta Strong

11.06.2014 r.

DSCN4574Zawody w Puszczykowie miały śmieszno – siłowy charakterek. Były zorganizowane z polotem, co było widać w nazwach konkurencji i ich przebiegu. Także prowadzące zawody spikerki robiły to na dużym luzie. Konkurencja „Dramat Barmana” polegała na kulaniu 100 litrowej metalowej beczki, w której było nieco kamieni dla hałasu.  „Latające jajko” polegało na tym, że 2 osoby biegały z noszami transportując na nich wielkie jajka na dystansie 8×25 metrów. Naturalnie gdy się biega, to jajo podskakuje, a niekiedy i spada na ziemię. W konkurencji „Maltańskie porządki” brały udział całe 6-cio osobowe zespoły. Pierwsze 3 osoby miały za zadanie przebiec dystans ok. 30 metrów i zawiesić na mecie na sznurku parę wielkich gaci. Zadaniem kolejnych 3 osób było te gatki ściągnąć i z klamerkami odtransportować na start. Jednak najśmieszniejszą zabawą prawdopodobnie były „Ruroskoczki”. Na miękkiej rurze z uchwytami usiadło 5 osób. Ich zadaniem było wykonywać równocześnie śmieszne rytmiczne ruchy tak, by przemieszczać się do przodu szurając rurą o podłoże. Okazało się, że to zadanie było za trudne dla większości ekip, za to wszyscy turlali się ze śmiechu. Konkurencja wydaje się godna polecenia zarówno do treningu dla naszych podopiecznych jak i podczas wszelkich zdarzeń integracyjnych.

Był też symulator rodeo z dmuchanym bykiem oraz wiele innych sprawnościowych konkurencji. Na placu boju  było bardzo gorąco, dosłownie i w przenośni. Jednak organizatorzy  zadbali o uczestników zawodów gwarantując dla każdej ekipy miejsce w cieniu i napoje chłodzące, a poza tym obiad, smakołyki, dyplomy i puchary.

W przyszłym roku chętnie pozmagamy się z siłaczami z innych ośrodków.  Do Puszczykowa pojechaliśmy busem wypożyczonym wraz z przemiłym kierowcą przez pana Andrzeja Kawę z firmy Glutenex.  Serdecznie dziękujemy.