Zmagania niepełnosprawnych sportowców – Turniej Bocci – po raz piąty!

20.11.2015 r.

DSC_0551Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin ROKTAR we współpracy ze Szkołą Podstawową w Tarnowie Podgórnym zorganizowało 20 listopada 2015r.  V Jesienny Turniej Bocci. Turniej odbył się pod patronatem Wójta Tarnowa Podgórnego Tadeusza Czajki i przy wsparciu Wójta Gminy Rokietnica Bartosza Derecha. W tym roku przybyło 9 organizacji. Uczestniczyło 80 zawodników startujących w 17 drużynach. Były to wielkopolskie Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ):  z Poznania, Konarzewa i Otusza, Murowanej Gośliny, Owińsk, Baranowa oraz  Środowiskowy Dom Samopomocy z Puszczykowa, Zespół Szkół Specjalnych z Poznania i Szkoła Podstawowa z Tarnowa Podgórnego. Turniej miał też „pyszną” i artystyczną oprawę. Po uroczystym wejściu zawodników i otwarciu Turnieju przez wójta Tadeusza Czajkę, wszyscy obecni zostali poczęstowani gigantycznym, smacznym tortem ofiarowanym przez firmę Glutenex pana Andrzeja Kawy. Otwarcie Turnieju uświetnił występ taneczno wokalny w wykonaniu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Roktar. Tym razem dziewczyny wystąpiły w dopiero co uszytych na tę okazję strojach – biało zielonych spódnicach. Turniej przebiegał w prawdziwie bojowej rywalizacji, pod czujnym okiem zespołu sędziowskiego z respektowaniem ustalonych reguł tej sportowej olimpijskiej dyscypliny.

W przerwie Turnieju,  Stowarzyszenie Roktar zaprosiło wszystkich na obiad ufundowany przez Gminę Tarnowo Podgórne w gościnnych progach sąsiedniego Ośrodka Sportowego. Podczas obiadu niespodzianką był na tę okazję przywieziony dystrybutor gorących napojów: kawy, kakao, czekolady (bez ograniczeń) zafundowanych  przez  Vending North z firmy Nestlé Professional z Poznania.

Wszystkie zespoły otrzymały dyplom za udział a zwycięzcy dyplomy za zajętą lokatę. Puchary za miejsce na podium ufundował wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka. Zwycięzcami zostały drużyny: I miejsce – WTZ w Otuszu , II miejsce – WTZ w Konarzewie, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Tarnowie Podgórnym. Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Tarnowa Podgórnego – współorganizator Turnieju, ufundowała puchar za zajęcie IV miejsca, który otrzymał zespół WTZ Amicus z Poznania. Radny Rady Powiatu Poznańskiego – pan Przemysław Kiejnich przekazał puchar dla debiutanta. Otrzymała go drużyna- WTZ z Murowanej Gośliny.

Wszystkich zawodników i wolontariuszy mile zaskoczyły indywidualne nagrody – pamiątki tego sportowego spotkania.  Były to plecaki na strój sportowy, które ufundowała Gmina Rokietnica a wręczał je zastępca wójta pan Arkadiusz Klapiński.

 Turniej zakończył się rodzinną fotografią zawodników, opiekunów, sędziów, młodzieży szkolnej i organizatorów. Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność, pomoc i współpracę. Na szczególną uwagę zasługuje aktywność  wolontariuszy – 10 uczniów Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym, którzy na każdym kroku byli pomocni osobom niepełnosprawnym oraz kibicom Turnieju. Gros prac związanych z turniejem spoczął na barkach pracowników WTZ Roktar pod kierownictwem Elżbiety Kram. Z zadania tego wywiązali się profesjonalnie.

V Jesienny Turniej Bocci rozegrany w Tarnowie Podgórnym przyniósł kolejny raz wiele sportowych emocji i radości osobom niepełnosprawnym oraz moc pozytywnych przeżyć nam wszystkim.