XVII Regionalne Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Wolsztynie

18.05.2017 r.

Cały dzień spędziliśmy na XVII Regionalnych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Wolsztynie. Nasza zawodniczka Weronika Szulc otrzymała już na początku wyróżnienie – została wybrana do niesienia flagi Olimpiad Specjalnych. Dumna i przejęta godnie wypełniła swoją rolę. Zmagania były bardzo zawzięte, emocje rosły, a nasi sportowcy wytrwale walczyli o medale.

W wyścigu na wózku na 25 m Piotr Iwański zdobył srebro, w skoku w dal z miejsca Dominika Kerber zajęła V miejsce, Małgorzata Mruk IV miejsce, a Marta Kubiak zdobyła brąz. W pchnięciu kulą mężczyzn Krzysztof Sadek i Szymon Nowicki także wywalczyli brąz. Mateusz Tomczak i Przemysław Bieniewski sięgnęli po złoto. W pchnięciu kulą kobiet Weronika Szulc i Jagoda Janiszewska postarały się srebro, podobnie jak Urszula Galińska i Tomasz Miśko w biegu na 100m. W biegu na 400m srebro wywalczyła także Marzena Dębska, a Jacek Kandulcki brąz.
Nasi zawodnicy swoimi wynikami oraz prawdziwą zdrową rywalizacją spowodowali, że łzy szczęścia same napływały nam do oczu!!!! Kadra jeszcze raz serdecznie gratuluje naszym motylom z ROKTARu. Brawo!!!!!