Wystawa prac plastycznych “Ulotność” – uczestników WTZ

29.05.2015 – 30.06.2015 r.

DSCN2911Ulotność

 Na wystawie „Ulotność” prezentowane są prace naszych uczestników, które można obejrzeć w Banku Zachodnim WBK w Tarnowie Podgórnym przy ulicy Poznańskiej 74.

Inspiracją do powstania prac było zwiększenie uważności uczestników na otaczającą ich rzeczywistość. Rzeczywistość, która często wydaje się stała, powtarzalna i jednolita, a nawet może wydawać się monotonna. Poprzez prezentowane prace zachęcamy do refleksji i uważności nad własną codziennością, która choć może wydawać się stała, ma w sobie wiele zmienności, w której można odnaleźć piękno życia i przyrody. Ta uważność na codzienne małe, ulotne piękno jest ważnym elementem pełnego życia.

W swoich pracach uczestnikom udało się zatrzymać je na dłużej.

Ulotność dotyczy również samych wrażeń – to samo doświadczenie może być odmiennie odbierane przez różne osoby i jest wyrazem ich własnego sposobu przeżywania świata. Stąd też na wystawie znalazły się prace inspirowane dziełami mistrzów malarstwa –Mondriana, C. Moneta, G. Seurata, które uczestnicy starali się zakorzenić we własnej rzeczywistości. Efektem tej pracy jest ciekawa forma, która pozwala zatrzymać na chwilę ulotne, indywidualne wrażenia uczestników zajęć malarskich wyrażające ich recepcję sztuki oraz własnego otoczenia.

Na wystawie prezentowane są różne techniki malarsko-rysunkowe, takie jak: akryl na płótnie, akwarela oraz techniki łączone: akwarela, węgiel, akryl; akwarela, farba konturowa.

Prace ukazują zmiany dziejące się w różnym tempie – te dotyczące wrażeń, dnia i nocy, pór roku, a nawet lat. Ukazane zostały różne wymiary zmienności i związanej z nią ulotności.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która pozwoli zbliżyć się do świata osób niepełnosprawnych oraz przyjrzeć otaczającej nas stałej zmienności i ulotności.