VI Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych w Rokietnicy

23.05.2018 r.

W środowy poranek, skoro świt, rozpoczęliśmy przygotowania do VI Regionalnego Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych, którego po raz drugi byliśmy współorganizatorami. W rywalizacji wzięło udział 72 zawodników z 12 Klubów Olimpiad Specjalnych, Oddziału Regionalnego Wielkopolskie – Poznań: “Amikus” – Poznań, “DOA” – Poznań, “Elegant” – Mosina, “Elfy” – Wolsztyn, “Gepard” – Śrem, “Herkules” – Szamotuły, “Kornelówka” – Gębice, “Krzemień” – Poznań, “Olimpijczyk” – Trzcianka, “Orły Zygmunta” – Kłecko, “Serafy” – Poznań, “Roktar” – Rokietnica. Turniej w tym roku odbył się w Rokietnicy na boisku sportowym przy ul. Szamotulskiej. Uroczysta ceremonia otwarcia Turnieju rozpoczęła się od wprowadzenia zawodników, na płytę boiska przez przedstawicieli Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Tarnowa Podgórnego. W części artystycznej swoje umiejętności wokalne zaprezentowali Piotr Iwański i Krzysztof Sadek, którzy są uczestnikami WTZ i jednocześnie zawodnikami Klubu Olimpiad Specjalnych Roktar.  Turniej oficjalnie otworzył Wójt Gminy Rokietnica p. Bartosz Derech, który podobnie jak w zeszłym roku odpalił armatę, co było sygnałem dla wszystkich, że czas rozpocząć zawody. Zawodnicy zostali podzieleni na 19 grup, które składały się z 3 lub 4 zawodników. Mecze były rozgrywane na 10 boiskach. Nasz Klub reprezentowało 6 zawodniczek, które ostatecznie zajęły następujące miejsca w swoich grupach: Urszula Galińska i Małgorzata Mruk – miejsce 4, Jagoda Janiszewska i Monika Kram – brązowy medal, Elżbieta Wiśniewska – srebrny medal, a na najwyższym stopniu podium stanęła Marta Kubiak.

Turniej odbył się przy wsparciu: Urzędu Miasta Poznania, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Urzędu Gminy w Rokietnicy, Sołectwa Rokietnica, Sołectwa Sierosław. Dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunom z Gimnazjum im. Integracji Europejskiej z Tarnowa Podgórnego, za przygotowanie i prowadzenie Wioski Olimpijskiej oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół im. J. i W. Zamoyskich z Rokietnicy, za sędziowanie meczów w Turnieju. Wasze uczestnictwo było dla nas bardzo pomocne i potrzebne.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy oraz Przedszkola “Bajeczka”w Rokietnicy za zrozumienie i okazana pomoc!!!

Dziękujemy również paniom: Ewie, Magdzie, Marii, Oli, Wandzie, i panu Zbyszkowi oraz wszystkim tym, którzy nie zostali wymienieni, a bardzo nam pomogli.