Rajd Rowerowy “Zabierz serce na rower”

31.05.2015 r.

DSCN2929W niedzielny poranek nasza 11 osobowa drużyna w składzie: Marzena Dębska, Tomasz Miśko, Szymon Nowicki, Krzysztof Stępniak oraz opiekunowie Maria Dębska, Paweł Gąbka, Elżbieta Kram, Ewa Kram, Barbara Miśko, Grażyna Nowicka i Małgorzata Szczeblewska wzięła udział, już po raz drugi, w rodzinnym rajdzie rowerowym “Zabierz serce na rower”. Rajd oficjalnie rozpoczął Pan Arkadiusz Klapiński, Zastępca Wójta Gminy Rokietnica. Startowaliśmy spod Klubu Sołeckiego Mrowino – Cerekwica. Rajd miał charakter rekreacyjny i dał nam możliwość podziwiania malowniczych zakątków powiatu poznańskiego i szamotulskiego. Trasa była zróżnicowana, poruszaliśmy się po drodze asfaltowej i leśnej, piaszczystej, która “zmuszała” niektórych uczestników do prowadzenia roweru. Po pokonaniu 1/3 dystansu rajdu, przy pięknym Pałacu w Kaźmierzu, był krótki odpoczynek na toaletę i łyk wody. Kolejny, dłuższy, bo aż godzinny przystanek, miał miejsce nad Zalewem Radzyńskim, gdzie organizatorzy zapewnili wszystkim ciepły poczęstunek w postaci spaghetti. Odpoczywaliśmy oglądając występ taneczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Gminy Kaźmierz. W pełni sił ruszyliśmy w dalszą trasę rajdu. Po godzinnej jeździe dojechaliśmy na metę, na osiedle  Zmysłowo w Mrowinie, gdzie czekała na nas pyszna grochówka.

W sumie trasa wynosiła ponad 32 km, i udało się ją  pokonać całej naszej drużynie. Peleton rajdu, który liczył około 400 rowerzystów, był zabezpieczany przez Policję i Straż Pożarną.

Za zmagania i pokonaną trasę organizatorzy podziękowali wszystkim za udział w imprezie. Organizatorzy przygotowali puchary, między innymi dla najmłodszego uczestnika rajdu, dla najliczniejszej rodziny biorącej udział w rajdzie. Nie zabrakło też gratulacji  dla naszej drużyny, a dużym zaskoczeniem było wręczenie roweru dla jednego z uczestników –  Krzysztofa Stępniaka.