Pielgrzymka do patronki Stowarzyszenia

30.05.2015 r.

DSC_0485Tradycyjnie w miesiącu maju, tym razem w sobotę 30.05., odbyliśmy autokarową pielgrzymkę do naszej Patronki, św. Urszuli Ledóchowskiej do Jej sanktuarium w Pniewach. Uczestniczyliśmy w specjalnie dla nas odprawionej mszy św. w intencji Stowarzyszenia, pamiętaliśmy w modlitwach szczególnie o naszej chorej koleżance Halinie. Następnie modliliśmy się przy sarkofagu św. Urszuli. Pobyt w Pniewach zakończyliśmy zrobieniem pamiątkowego rodzinnego zdjęcia przed kaplicą.

Później,  na cmentarzu sióstr Urszulanek nawiedziliśmy grób śp. siostry Urszuli Lesiak, znanej nam z pierwszych pielgrzymek do Pniew. Cmentarz robi olbrzymie wrażenie prostotą jednakowych grobów, o tej porze roku otoczony zjawiskowo kwitnącymi makami i chabrami. Następnie pojechaliśmy do posiadłości państwa Kawa w Białokoszycach, gdzie przy grocie Matki Bożej, jak każe polska tradycja, odśpiewaliśmy pieśni maryjne. Na tym zakończyliśmy nasz szlak pielgrzymkowy a rozpoczęliśmy piknik w gościnnych progach Urszuli i Andrzeja Kawa. Gospodarze przygotowali poczęstunek, była: pieczona na grillu kiełbasa, kaszanka i szaszłyki, wiejski chleb, herbata i kawa. My przywieźliśmy przeróżne ciasta, domowe wypieki naszych pań. Tradycyjnie była bryczka i przejazdy po pięknej okolicy oraz zwiedzanie gospodarstwa gdzie są krowy, konie, kury, gęsi, króliki, psy i gołębie. Przywieźliśmy z WTZ sprzęt nagłaśniający i zestaw grający, nie trzeba było długo namawiać, prawie wszyscy byli chętni do tańca. Wracaliśmy w dobrych humorach śpiewając z przygotowanych śpiewników.

Były 42 osoby. Początek – start autokaru w Rokietnicy około godz. 8.30 (po drodze uczestnicy wsiadali jeszcze w Przeźmierowie i w Tarnowie Podgórnym) a   powrót do Rokietnicy około 17.00. Przejazd odbył się wynajętym autokarem firmy Bor Bus. Wszyscy byli ubezpieczeni. Wyjazd był bezpłatny.

 Pogoda dotrzymała, słonko świeciło i deszcz trzymało na uwięzi, było w sam raz.