„Kwiaty, pola, motyle…to nasze letnie chwile” – wystawa fotograficzna Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej ROKTAR

Od 1.09.2017r. do 30.09.2017 r.

Lato – każdy z nas widzi w nim coś innego, pole rzepaku, słoneczniki, a nasi podopieczni zawsze czują i widzą więcej…a w trakcie zwyczajnych spacerów częściej zwracają uwagę na zmiany w przyrodzie. Prezentowane Państwu zdjęcia powstały głównie w trakcie zajęć z fotografii w ramach programu realizowanego w Pracowni Komputerowo – Fotograficznej. Zdjęcia zostały wykonane w pobliżu siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej w Baranowie oraz w czasie przejazdu busem codziennymi trasami, w okolicy Kokoszczyna, Mrowina, Lusowa i Lusówka. Jedna praca powstała również w trakcie wycieczki do Olszyna i została dołączona do zbioru na tę wystawę. Uwzględniając wszystkich naszych uczestników, prezentujemy Państwu również dwa opisy lata, ponieważ wśród naszych podopiecznych są także osoby niewidome, które chętnie opisały swoje odczucia związane z tą porą roku.

Większość naszych uczestników z radością wciela się w rolę fotografa, ale są i też tacy, którzy lubią pozować do zdjęć. Nasi artyści mają różne pomysły na ciekawe ujęcia, w zależności od poruszanego tematu.

To już nasza trzecia wystawa opisująca kolejną porę roku, na którą wszyscy z utęsknieniem czekamy. Mamy nadzieję, że prezentowane Państwu zdjęcia wyzwolą wspomnień czar.

Wystawę można oglądać w Klubie Fitness ROSFIT w Rokietnickim Ośrodku Sportu w Rokietnicy.

W imieniu naszych fotografów serdecznie zapraszamy!!!

„Mój wiersz o lecie”

Lato, lato jest wśród nas

Lato, lato cieszy nas

Mamy długi dzień i nie morzy nas sen

Latem jest wspaniale, bo można wskakiwać w morzu na fale

Słoneczko nam mocno świeci i chodzą wesołe wszystkie dzieci

Ptaszki wesoło ćwierkają i nas rozweselają

Łąki się zielenią wkoło i jest bardzo odlotowo!

Chcę by lato było stale i się nie kończyło wcale!

By zostało razem z nami

Zawsze z nami Polakami…

Latem zawsze ciepło jest

Lato, lato jest „debest”

Kiedy lato do nas kroczy wiemy, że zimno nas nie zaskoczy

Letnia pogoda wszystkim nam wigoru doda

Latem wszyscy jemy lody

Bo w nich znajdujemy trochę ochłody

Latem, latem co tu kryć, wszystkim wkoło chce się żyć

Krzysztof Sadek

 

„Tak ja odczuwam lato”

Ja sam bardzo lubię lato, bo jest ciepło i można wyjść na dwór. Latem spotykają nas bardzo niebezpieczne zjawiska typu burze i strasznie lejący deszcz i tego w lecie nie lubię. Kiedy mój przyjaciel straszy mnie burzami to ja mówię do niego: „Sadek, nie mów tego, bo ja nie lubię burzy i boję się jej strasznie”.

Latem też jest fajnie pojechać na wycieczkę. Na wycieczce w tym roku pierwszy raz w życiu spotkała mnie burza, ale ona na szczęście nie była długa. Latem są też pożary, nie można za szybko podlewać kwiatów, bo świeci ostre słońce, tak mocne, że sam czuję jak w oczach mnie razi. Latem też można się kąpać w basenie, ale ja się nie kąpię, bo nie zmieszczę się do niego. Na podwórku mam basen, ale bardziej taki dla dzieci.

Udało mi się jednak kiedyś wykąpać w jeziorze, pomógł mi w tym p. Zbyszek jak byliśmy na wycieczce ze Stowarzyszenia. W morzu też się kąpałem i czułem takie duże fale. Bardzo się z tego cieszyłem.

Jak byłem na Mazurach to bujałem się na huśtawce i bardzo mi się to podobało. Moja mama myślała, że będę się bał, bo kiedyś się bałem, ale teraz już się nie bałem.

W lecie i wiosną rośnie w ogrodzie trawa, którą trzeba co jakiś czas kosić, jak już jest duża. Ta trawa ma kolor zielony, wiem to od mojej mamy, która mi o tym opowiada. Teraz do końca nie wiem czy ona jest taka zawsze zielona?…

Na tym już bym chyba zakończył – tak moimi słowami opisuję lato.

Piotr Iwański (Iwan)