IX Regionalny Mityng Olimpiad Specjalnych W Biegach Przełajowych Cytadela – Poznań 2016r.

15.09.2016 r.

DSC01871Dnia 15 września czworo zawodników Olimpiad Specjalnych: Marzena Dębska, Jacek Kandulski, Szymon Nowicki i Weronika Szulc wzięli udział w IX Regionalnym Mitingu Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych, który odbyły się w Parku Cytadela w Poznaniu. O godzinie 9.45 rozpoczęła się rejestracja zawodników, nadanie im numerów startowych oraz przydzielenie do odpowiednich grup startowych. Następnie rozpoczęła się uroczysta ceremonia otwarcia zawodów. Została wniesiona flaga Olimpiad Specjalnych, wysłuchaliśmy hymnu i przysięgi złożonej przez zawodnika Olimpiad Specjalnych i trenera. Zawodnicy Stowarzyszenia „Lokomotywa” rozpoczęli inauguracyjny bieg zawodów, następnie pozostali zawodnicy byli w swoich grupach proszeni na start. Nasi zawodnicy startowali na dwóch dystansach 600m i 1200m. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, uczestnicy dali z siebie wszystko i zmęczeni, ale zadowoleni przekroczyli linię mety, gdzie czekały na nich ciepłe i zimne napoje oraz ciasto i pączki. Po ostatnim biegu zostaliśmy zaproszeni  na pyszną kiełbaskę z grilla. Kiedy wszyscy skończyli posiłek odbyła się ceremonia zakończenia zawodów i wręczenie medali. Łącznie na podium stanęliśmy trzy razy. Szymon Nowicki zdobył srebro, Marzena Dębska i Jacek Kandulski  zdobyli brąz. Weronika  Szulc zajęła czwarte miejsce. Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy.

Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, pożegnaliśmy się z innymi zawodnikami i wróciliśmy do warsztatu. Cała grupa spisała się rewelacyjnie i obiecała ciężko pracować do przyszłych zawodów, żeby poprawić swoje wyniki.