HALINA WIŚNIEWSKA

DSCN1846HALINA WIŚNIEWSKA

 Pożegnanie

 Po krótkiej ale ciężkiej, nie szczędzącej cierpienia chorobie zmarła 17 czerwca 2015 roku Halina Wiśniewska, nasza serdeczna koleżanka, działacz społeczny, sekretarz a później v-ce prezes Zarządu  Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin Roktar.

 Przez ostatnie lata swojego życia oddała swoje talenty, energięi przedsiębiorczość , osobom niepełnosprawnym z naszych gmin: Rokietnicy i Tarnowa Podgórnego. Była to praca społeczna, bez wynagrodzenia, a stała się dla niej pracą najważniejszą, celem życia.  Dzięki jej wytrwałości, uporowi, niezliczonych wyjazdach w poszukiwaniu  tego co najlepsze, Warsztat Terapii Zajęciowej został wspaniale wyposażony w meble, sprzęt elektroniczny i sportowy, stroje sportowe  w wyposażenie kuchni. Wielokrotnie dokonywała bieżących,  codziennych zakupów dla jak najlepszego funkcjonowania Warsztatu. Była mistrzynią kuchni, domowych wypieków i przetworów na zimę. Znana nam z rekordowych ilości zapraw.  Jej doświadczenie i kulinarne umiejętności wielokrotnie były wykorzystywane  na naszych spotkaniach, piknikach, a nawet w funkcjonowaniu Pracowni Gospodarstwa Domowego.

 Była wulkanem energii, którą zarażała Zarząd. Z nią czuliśmy się mocniejsi i pewniejsi. Potrafiła pokonać przeszkody, które nam się wydawały nie do pokonania. Często brała sprawy w swoje ręce, mówiąc – ja to załatwię i to się stawało. Bardzo przeżywała wszelkie kłopoty, niepowodzenia czy smutki jakie spotykały naszą działalność. Umiała wtedy znaleźć pociechę i wytłumaczenie. W sytuacjach trudnych, niekiedy konfliktowych,  potrafiła wyraźnie wypowiedzieć swoje zdanie, zmierzając odważnie do wyjaśnienia i rozwiązania problemu.  Jej zdecydowanie wielokrotnie pomagało Zarządowi w podejmowaniu trudnych decyzji. Była wiernym słuchaczem i chętnym rozmówcą. Rozmowy z Haliną, niekiedy nawet godzinne,  sprawiały nam przyjemność, były niezwykle konkretne i wartościowe.

Mając doświadczenie w prowadzeniu własnej, prywatnej firmy budowlanej, była często nieodzowna w rozwiązywaniu problemów formalnych, finansowych, księgowych czy  personalnych w Stowarzyszeniu.  Zawsze była gotowa do codziennej pomocy, choćby świadcząc usługę kierowcy własnym samochodem.  Była z ramienia Stowarzyszenia fachowym konsultantem w tworzonym projekcie budowy nowych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Jako matka Jacka, na każdym etapie edukacji czy późniejszej jego aktywności w innych instytucjach, wszędzie po drodze udzielała się społecznie.

Dzisiaj trudno nam zrozumieć, że osoba tak niezwykle sprawna i silna,  aktywna jeszcze w  marcu tego roku, przegrała walkę z ciężką chorobą, która tak gwałtownie ją nam odebrała.  Żyła intensywnie, nie oszczędzając siebie, każdego dnia spalała się dla rodziny i dla środowiska niepełnosprawnych.

Jej życie było wartościowe i niezwykle nam potrzebne.

 Halino!

Pozostaniesz w naszej pamięci.

Spoczywaj w pokoju.

 W imieniu Stowarzyszenia Roktar

Kazimierz Szulc

Tarnowo Podgórne, 17. czerwca 2015r.

PS. Pogrzeb śp.  Haliny Wiśniewskiej odbędzie się w poniedziałek 22.06.2015 r. o godzinie 12.00, na cmentarzu w Przeźmierowie.