Krawiecko – Artystyczna

“Igła, nitka i maszyna pięknie się dzień rozpoczyna”

Pracownię prowadzi Nadiia Bączyk.

W pracowni Krawiecko – Artystycznej uczestnicy nabywają umiejętności związane z różnego rodzaju technikami krawieckimi, hafciarskimi i tkackimi, z szyciem ręcznym i maszynowym oraz uczą się samodzielnego projektowania poduszek, makatek itp., a także ćwiczą posługiwanie się żelazkiem i deską do prasowania. W tej pracowni uczestnicy doskonalą sprawność manualną, ćwiczą koordynację wzrokowo – ruchową. Poznają narzędzia do szycia znajdujące się w pracowni, a podczas codziennych zajęć wykorzystują techniki szycia ręcznego i szycia maszynowego, uczą się rozpoznawania materiałów, tkanin wykorzystywanych w krawiectwie. Uczestnicy pracują również z kołem dziewiarskim, krosnami, wełnami i haftują obrazy ściegiem krzyżykowym, płaskim ozdobnym.

W ramach tej pracowni powstają oryginalne wyroby krawieckie: dekoracyjne poduszki, makatki, patchworki, haftowane obrazy.

Zdaniem Uczestników zajęć:

Dużo się uczymy, poznajemy ściegi, szyjemy poduszki i poduchy na igły i do ozdoby wypychamy je takim specjalnym materiałem, z wełną pracujemy robimy kominy na takim kole, przyszywamy guziki, robimy kwiaty z materiału i pompony w wełny. Wyszywamy ściegiem krzyżykowym różne obrazki.

“Chciałabym szyć poduszki i nauczyć się obsługiwać maszynę do szycia”
Weronika (Weronika Szulc)

„Pani z Pracowni Krawieckiej ma na imię Nadiia i  u niej uczyłem się szyć, podobało mi się szycie.”
Tomek (Tomasz Miśko)