Zbigniew Polaczyk

Terapeuta zajęciowy w pracowni Wikliniarsko-Plecionkarskiej

 P6

Jest instruktorem rzemiosła artystycznego, absolwentem Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie. Czeladnik w trzech zawodach: witrażysta, tkacz i hafciarz oraz mistrz koszykarz – plecionkarz.  Od wielu lat prowadzi warsztaty i szkolenia rękodzielnicze – głównie plecionkarskie i witrażu. Jest uczestnikiem wielu projektów społecznych, międzykulturowych, muzycznych, literackich; m.in. badań terenowych Stowarzyszenia „Serfenta”. Współzałożył pracownię MonArt w Poznaniu. Prowadzi własną firmę rękodzielniczą Happyhandmade.pl. Interesuje się geografią, kulturą niezależną i muzyką ludową.

Zdaniem uczestników:

Pan Zbyszek „mówi zabawnie”

Pan Zbyszek ma dobry humor, mówi i pożartuje czasem też, zawsze każe ubrać okulary ochronne bądź rękawiczki, czasem sam zakłada na nos jak się bez tego szlifuje.

Mateusz (Mateusz Szymański)

Pan Zbyszek miał krawat na Dzień Opiekuna

Tomasz (Tomasz Miśko)

Dziurkę zrobił na moim zdjęciu (…ramki ze zdjęciami uczestników przygotowane na prezenty dla Opiekunów…).

Monika (Monika Kram)

Pan Zbyszek gwoździe przybija do ściany, także wieszaki robił kiedyś a w szatni wisi lustro i to Pan Zbyszek miał pomysł z motylami. Z Panem Zbyszkiem sadziliśmy wiklinę. Pan Zbyszek zrobił pralkę dla Jacka. Nie zawsze można z nim żartować, najlepiej jak Pan Zbyszek zacznie. O samochodach rozmawiamy PZ, PO Poznań.